Menu Close

Pasaulinė diena be tabako 2021 m. „Pasižadu mesti rūkyti“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia pasitikrinti žinias apie rūkymą

asd.JPG

Ar žinote kas pirmasis pradėjo rūkyti Europoje ir kaip šis atradimas negrįžtamai pakeitė šio žmogaus gyvenimą? O kas tapo  pirmaisiais  rūkančiaisiais pasaulyje?

Artėjant Pasaulinei dienai be tabako, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (Departamentas), kartu su portalu Lrytas.lt,  kviečia pasitikrinti savo žinias rūkymo tema ir laimėti puikius prizus. Testą galite rasti čia: testas

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kasmet minėdama šią dieną, siekia atkreipti dėmesį į skirtingas, su rūkymu susijusias, problemas. Šių metų PSO inicijuota kampanija „Pasižadu mesti rūkyti“ (angl. Commit to Quit) siekia paskatinti žmones visame pasaulyje atsisakyti šio žalingo įpročio.

„Metimo rūkyti procesas nėra lengvas ir greitai pasiekiamas. Nors žalingo įpročio atsisakymui dažnai įtakos turi įvairūs išoriniai veiksniai, tačiau visgi svarbiausia yra asmens pasiryžimas ir motyvacija mesti rūkyti. Tai svarbus žingsnis link sveiko gyvenimo būdo.“, – sako Departamento direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas.

Departamentas dalinasi PSO pateikiamomis priežastimis, kodėl verta mesti rūkyti.


Informuojame, jog gegužės 31 d. 10 val. 30 min. Lietuvos Respublikos Seime vyks spaudos konferencija, skirta Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Spaudos konferencija bus transliuojama tiesiogiai internetu ir Lietuvos Respublikos Seimo „Youtube“ paskyroje.  Daugiau informacijos galite rasti: https://www.youtube.com/watch?v=uSthDMlPc7A

Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas