Menu Close

DUK

Savo klausimus, pageidavimus, pasiūlymus ar pastabas galite parašyti į žemiau esančią užklausimo formą.

Jūsų Vardas (privaloma)

Jūsų Elektroninio pašto adresas (privaloma)

Tema

Jūsų Pranešimas

Nemokamos emocinės pagalbos linijos, kur jas rasti?

www.savimi.lt, www.tuesi.lt, www.pagalbosmoterimslinija.lt/ ir kt.

Kur galima atlikti kasmetinį profilaktinį vaiko ir pilnamečio mokinio sveikatos patikrinimą?  
Kasmetinis vaiko ir pilnamečio mokinio sveikatos tikrinimas nemokamai atliekamas toje gydymo įstaigoje, kurioje vaikas ar pilnametis mokinys yra prirašytas. Pas šeimos gydytoją (vaikų ligų gydytoją ar vidaus ligų gydytoją) ir gydytoją odontologą arba burnos higienistą reikia kreiptis įprasta tvarka, užsiregistruojant iš anksto.

Kokia forma išduodamas Mokinio sveikatos pažymėjimas?  
Užpildomas elektroniniu būdu. Atlikus ugdymo įstaigą lankančio vaiko ar pilnamečio mokinio profilaktinį  sveikatos patikrinimą, elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje užpildomas elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas.

Kiek laiko galioja Mokinio sveikatos pažymėjimas?  
Galioja vienerius metus nuo jo užpildymo datos. Naujas pažymėjimas gali būti išduotas dar nebaigus galioti anksčiau išduotam pažymėjimui.

Kam reikalingas kasmetinis vaiko ir pilnamečio mokinio sveikatos patikrinimas?  
Pirmiausia, šie patikrinimai padeda išsamiai patikrinti vaiko ir pilnamečio mokinio sveikatą, laiku pastebėti galimas problemas.
Antra, gydytojas įvertinęs vaiko ir pilnamečio mokinio galimybes dalyvauti ugdymo veikloje Mokinio sveikatos pažymėjime pateikia išvadas ir rekomendacijas apie galimybes dalyvauti ugdymo veikloje. Nurodoma, kokią fizinio ugdymo grupę vaikas ar pilnametis mokinys turi lankyti (pagrindinę, parengiamąją ar specialiąją) arba pažymima apie atleidimą nuo fizinio ugdymo pamokų iki nustatyto laikotarpio.
Trečia, pažymėjime nurodomos ir pirmosios pagalbos priemonės, jei vaikui ar pilnamečiam mokiniui prireiktų skubios pagalbos mokykloje, pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų.
Šios rekomendacijos svarbios ugdymo įstaigoms parenkant mokiniui tinkamą sėdėjimo vietą klasėje, pritaikant maitinimą, užtikrinant tinkamos fizinio ugdymo programos parinkimą ar pritaikant ugdymo įstaigos aplinką specialiesiems mokinio poreikiams.

Ar individualios psichologo konsultacijos yra mokamos?
Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure psichologo teikiamos individualios konsultacijos yra nemokamos, anonimiškos ir konfidencialios.

 

Skip to content