Menu Close

GERBIAMI TĖVELIAI, DARBUOTOJAI, VISAGINO VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO “GINTARĖLIS” BENDRUOMENĖS NARIAI

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, nuo 2021 m. gegužės 11 d. Jūsų darželyje planuojama pradėti taikyti grupių aplinkos paviršių tyrimą ir jį kartoti kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.

Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Pirmasis ėminių ėmimas bus atliekamas 2021 m. gegužės 11 d., vaikams nesant grupėse, tyrimą atlieka Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ona Tuzikienė.

Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.

Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.

Profilaktinis tyrimas bus organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.

Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia.

 

 

2021-05-13 d. informacija

2021 m. gegužės 11 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo atlikti aplinkos paviršių tyrimai. Tyrimus atliko visuomenės sveikatos specialistė Ona Tuzikienė ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ūkio padalinio vadovė Aleksandra Melenkova. Iš viso buvo paimti 60 tyrimų, t.y. 10 grupių po 6 tyrimus. Tyrimai buvo paimti iš rūbinėlėse esančių vaikų spintelių rankenėlių dešinėje ir kairėje pusėje, miegamuosiuose nuo vaikų lovyčių paviršių iš kraštų ir šonų dešinėje ir kairėje pusėje, vaikų labiausiai pamėgtose žaidimų vietose, žaislai, žaislų lentynos, palangės ir auklėtojų darbo vietose, tai kompiuterinė pelytė, klaviatūra, stalai.

Rezultatas: 46 tyrimai viruso nerasta, 9 tyrimai – rasti pėdsakai, 4 tyrimai – mažai, 1 tyrimas – vidutiniškai.

2021-05-28 d. informacija

Rezultatas: 56 tyrimai viruso nerasta, 2 rasti pėdsakai, 1 – mažai, 1 – daug.

Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas