Menu Close

Europos judumo savaitė Visagino savivaldybėje

Rugsėjo 17-21 d. dienomis Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Visagino kūrybos namais su organizavo renginių ciklą „Judėk sveikai“. Judumo savaitėje dalyvavo Visagino vaikų lopšeliai-darželiai ir Visagino gimnazijos, progimnazijos, bet VTVPMC. Renginių ciklas buvo skirtas Europos judumo savaitei. Todėl visos veiklos buvo skirtos atkreipti mūsų savivaldybės gyventojų dėmesį į teršiamą gamtą bei sumažėjusį žmonių fizinį aktyvumą, populiarinti tvarias transporto priemones.
Renginių ciklą sudarė šios veiklos:
informacinių filmukų apie draugiškas transporto priemones demonstravimas; VKN bendruomenės nariai turėjo galimybę pažiūrėti informacinius filmukus apie draugiškas transporto priemones, gamtos išteklių tausojamą ir fizinio aktyvumo naudą organizmui.
rytinės mankštos senjorams; treneris demonstravo senjorams rytinės mankštos pratimus, ir skatino ieškoti galimybę daugiau judėti.
– sąnarių mankštos užsiėmimai; treneris parodė kaip teisingai atlikti pratimus, siekiant išvengti skausmų bei skatinti dalyvius daugiau judėti.
estafetė „Ežiukai“; dalyvavo VKN Dienos centro ugdytiniai, jie varžėsi tarpusavyje, atlikdami estafetės užduotis. Taip pat kalbėjome apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus organizmui. Visi dalyviai gavo atšvaitus, kad būtų matomi keliuose tamsiuoju paros metu.
piešinių konkursas „Draugiškas transportas“; VKN dienos centro ugdytiniai piešė draugišką transportą, tai ne tik paspirtukai ir dviratukai, bet ir gražūs automobiliai, varomi biokuru. Buvo organizuota ugdytinių piešinių parodėlė.
kūrybinės dirbtuvės „Papuošk paspirtuką ir dviratį“; dalyvavo Visagino darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Papasakojome jiems apie Europos judumo savaitę, kalbėjome apie draugišką transportą bei jo naudą gamtai. Vėliau pasidalinę į grupeles, dalyviai gavo priemones ir turėjo papuošti paspirtukus ir dviratį. Darbas grupelėse davė gerų rezultatų, dalyviai kartu su mokytojų pagalba labai kūrybingai ir išradingai papuošė šias transporto priemones ir po to pristatė savo darbą vieni kitiems. Visi dalyviai gavo atšvaitus, kad būtų matomi keliuose tamsiuoju paros metu.
– akcija „Pažymėk savo dviratį“ ; akcija vyko Sedulinos al. 49 kiemelyje, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Onutė Pernavienė žymėjo dviračius, vežimėlius ir paspirtukus. Džiugu, kad akcijoje dalyvavo suaugusieji kartu su vaikais, o taip pat ir jaunuoliai. Primename, kad transporto priemonių savininkai turėtų ir patys saugoti savo transporto priemones. Visi akcijos dalyviai gavo atšvaitus, kad būtų matomi keliuose tamsiuoju paros metu.
– paskaita/užsiėmimas „Futbolas“; VKN dienos centro ugdytiniai kartu su treneriu mokėsi futbolo pagrindų. Vaikai išvardino žinomus pasaulyje futbolininkus, o treneris demonstravo, kaip galima teisingai valdyti kamuolį. Vėliau vyko praktinė veikla, vaikai smagiai gainiojo kamuolį, mokėsi saugiai ir teisingai jį spardyti, lenktyniavo, skaičiavo įvarčius.
– Paskaita „Mūsų ekologiškas miestas ir transporto priemonės“; Pas VKN dienos centro ugdytinius lankėsi Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento, Visagino agentūros vyr. specialistas Roman Didenko. Vyko diskusija apie gamtos išteklių saugojimą, apie tai, kaip vaikai gali prisidėti prie to, apie teisingą šiukšlių rūšiavimą, o taip pat apie tai kaip reikia elgtis gamtoje, tausojant jos išteklius. Didelis dėmesys buvo skirtas draugiško transporto priemonėms.
Visagino vaikų lopšeliuose-darželiuose ,,Ąžuoliukas“, “Auksinis gaidėlis”, “Kūlverstukas”, “Auksinis raktelis”, “Gintarėlis” vyko užsiėmimai „Kelionė pas meškiuką“, tai plokščiapėdystės prevencijos užsiėmimai priešmokyklinukams.  Tikslas –  sustabdyti patologinių procesų vystymąsi bei koreguoti judesio ir padėties sutrikimus. Korekcinių užduočių įvairovė sudaro galimybes originaliai mąstyti ir veikti, kad judėdami vaikai išbandytų, suprastų ir sužinotų naujas mankštos galimybes. 
Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre vyko Judrios pertraukos mokiniams,  šokiai pagal muziką. Baudų metimo varžybos, Teniso varžybos, Šiaurietiško ėjimo žygis, pėsčiųjų žygis ir flashmobas.
Kviečiame pamatyti renginių akimirkas nuotraukose.

 
Skip to content