Menu Close

Artėjant Judumo savaitei, Kviečiame Visagino gyventojus – vaikščioti!

Artėjant Europos judumo savaitei, kviečiame 👣 VAIKŠČIOTI ir fiksuoti žingsnius!
Vaikščiojimas tai natūrali mums, kaip biologinei rūšiai gyvybiškai būtina fizinė veikla. Vaikštant:
🍁Sumažėja kraujo spaudimas;
🍁 Pagerėja kūrybiškumas, mątymas;
🍁Padeda reguliuoti svorį;
🍁Gerėja nuotaika, kas šiuo sunkiu metu yra labai svarbu;
🍁Sumažėja cukraus kraujyje;
🍁 Sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Patarimai teisingai vaikščioti

🍁Distancija

Jei jūs tik pradedate šią veiklą pradėkite nuo pusės ar vieno kilometro. Jūsų distancijai pasirinkti, geriausiai parodys jūsų pulsas. Jei jis ima kilti, reikėtų pagalvoti apie trumpesnį atstumą arba mažesnį tempą. Atstumą didinkite palaipsniui.

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien nužingsniuoti apie 10 000 žingsnių, o tai ir galėtų būti jūsų orientyras. Tačiau kiekvienam adekvatų krūvį ir atstumą gali parinkti kineziterapeutas, sudarydamas individualią programą.

🍁Pulsas

Puslas svarbiausias rodmuo, kurio priklauso ėjimo tempas. Draugiškiausias jūsų širdžiai – 110 tvinksnių per minutę. Vaikštant sveikatinimosi tikslu reikėtų laikytis saugios širdies darbo zonos, kurią galite apsiskaičiuoti pagal formulę: 220 – jūsų amžius x 0,65.

Jei pulsas didėja ir ima viršyti 120 tvinksnių per minutę – sulėtinkite tempą. Einant per dideliu tempu ims gamintis streso hormonai, o pastarieji trikdo kolageno (svarbiausio mūsų kūne statybinio baltymo) gamybą, taip pat organizme prasideda jį rūgštinantys procesai. Kad galėtumėte lengviau sekti savo širdies ritmą, vertėtų pasitelkti į pagalbą išmaniuosius prietaisus.

🍁Pasiruošimas

Efektyviausias pasivaikščiojimas bus tada, jei jausitės pailsėję. Idealiausias metas – rytas, po atsikėlimo praėjus bent 20–30 min.

  • Prieš vaikščiojimą būtinai išgerkite vandens, taip pat jeigu planuojate ilgiau pavaikščioti, pasiimkite buteliuką su savimi.
  • Jei pabudote alkanas, lengvai užkąskite angliavandenių (NeoLifeBar sveikuolišką avižinį batonėlį, bananą ar šaukštelį riešutų sviesto) arba išgerkite baltyminio Neolife Shake kokteilio.

🍁Apšilimas

Prieš vaikščiojimą , nėra būtinas specialus apšilimas, nes galite startuoti lėtesniu tempu ir tokiu būdu apšilsite ir į ritmą įeisite palaipsniui didindami tempą.

🍁Avalynė

Patogi ir pritaikyta sportui avalynė yra labai svarbu, nes jūsų kojos padėtis vaikščiojant bus taisiklinga taip pat išvengsite traumų, mažiau pavargsite, tam puikiai tinka bėgimui skirti, lengvi bateliai su gera amortizacija, storu ir lanksčiu padu.

🍁Laikysena

  • Būkite atsipalaidavę, jokiu būdu neįsitempę, nes įtampa didina pulsą.
  • Smakras lygiagretus žemei, neišstumtas į priekį, pečiai laisvai atpalaiduoti, nukreipti atgal (nepakumpę!), pilvas šiek tiek (ne maksimaliai) įtrauktas (tik tiek, kad išlaikytų tiesų stuburą).
  • Rankos visada šalia liemens, ties šonais (ne priekyje!), šiek tiek sulenktos – einant ritmingai mojuokite jomis, bet jokiu būdu neįtempkite.
  • Ir nekrypuokite klubais! Krypavimas sukuria nestabilumą juosmeninėje stuburo dalyje, tad gali išprovokuoti skausmingas pasekmes, sudirginti.
Būkime sveiki – vaikščiokime ir džiaukimės rudeniškais orais!💛💪🧠🚶‍♀️🚶‍♂️👣👣
Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas