Menu Close

Psichikos sveikatos stiprinimas ir žalingų įpročių prevencija

Išgirdę žodžius psichoaktyviosios medžiagos iškart pagalvojame apie stiprius ir pavojingus narkotikus, tačiau šiai grupei priklauso ne tik narkotinės, psichotropinės, bet ir kitos neigiamai veikiančios medžiagos, su kurių vartojimu tiesiogiai ar netiesiogiai galima susidurti kasdieniame gyvenime, – tai

Alkoholis Tabakas
Narkotinės medžiagos Cheminės medžiagos
Raminamieji, migdomieji vaistai

 

Svarbūs faktai apie psichoaktyvias medžiagas

Faktas 1. Žmonės rūko, nes jiems sunku atsisakyti šio įpročio. Rūkyti pradedama dėl skirtingų priežasčių, bet dauguma žmonių nesiliauja rūkę dėl vienos priežasties – jie yra priklausomi nuo nikotino. Dauguma žmonių, kurie pradeda rūkyti paauglystėje, dar nesulaukę pilnametystės tampa nuolatiniais rūkoriais.

Faktas 2. Valanda, praleista prirūkytoje ir blogai vėdinamoje patalpoje, prilygsta vienos cigaretės surūkymui – iškvepiamame ore padidėja smalkių kiekis, kraujyje randama junginio, trukdančio deguonies apykaitai, o šlapime – nikotino.

Faktas 3. Daugiau nei 4 iš 10 žmonių, kurie alkoholį vartoti pradėjo iki 15 m. amžiaus, galiausiai tampa nuo jo priklausomi.

Faktas 4. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos gali būti organizme ir jį žaloti dar ilgai po to, kai žmogus nebejaučia jų poveikio ir jaučiasi įprastai. Pavyzdžiui, kokainas gali būti randamas organizme po savaitės, o kanapės – po keturių savaičių, net jei šios medžiagos buvo vartotos tik vieną kartą.

Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas