Menu Close

Gegužės 31-ąją minima Pasaulinė diena be tabako

Pasaulinė diena be tabako, skirta skatinti visuomenę suprasti tabako žąlą sveikatai, skatinti tabako vartojimo mažinimą ir skatinti sveikesnį gyvenimo būdą. Ši diena yra skirta didinti žmonių informuotumą apie tabako vartojimo pavojus, akcentuoti poreikį įgyvendinti tabako kontrolės politiką ir skatinti žmones mesti rūkyti.

Rūkymas turi labai daug žalingų poveikių sveikatai ir sukelia daugybę ligų bei sutrikimų:

  • Rūkymas yra pagrindinė plaučių vėžio priežastis. Rūkaliams didėja plaučių vėžio, plaučių uždegimo, lėtinė obstrukcinė plaučių liga ir kitų plaučių susirgimų rizika.
  • Tabako vartojimas tai viena iš pagrindinių širdies ligų ir insulto priežasčių. Nikotinas ir kitos kenksmingos medžiagos tabake sukelia kraujagyslių susiaurėjimą, padidina kraujospūdį ir didina aterosklerozės riziką.
  • Rūkantys asmenys gali susirgti ne tik plaučių vėžiu, bet ir kitais vėžio tipais, tokiais kaip gerklės, galvos ir kaklo, stemplės, skrandžio, inkstų, šlapimo pūslės, gimdos kaklelio, kepenų ir kitų vėžio formų atsiradimais.
  • Rūkymas prisideda prie dantų geltonumo, dantų netekimo, burnos ertmės vėžio, dantenų ligų ir kitų burnos sveikatos problemų.
  • Taip pat gali neigiamai paveikti reprodukcinę sveikatą tiek moterims, tiek vyrams. Moterys, kurios rūko nėštumo metu, gali patirti didesnį persileidimo, ankstyvo gimdymo, vaisiaus augimo sulėtėjimo ir kitų komplikacijų.
  • Rūkymas gali pabloginti bendrą sveikatą ir padidinti riziką susirgti kitomis ligomis.
Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas